Kampania walki z głodem

 

 

Przedszkole Niepubliczne „Muminki” we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem zachęca wszystkich do włączenia się w obchody „ Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem, który przypada 16 października.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi, iż marnując żywność przyczyniamy się do marnowania naszej planety. Niewiele osób zdaje sobie sprawę jakie są ekologiczne skutki tego zjawiska. Z doniesień prasowych wynika, że co roku w Polsce marnuje się tyle żywności, ile wystarczyłoby do nakarmienia wszystkich mieszkańców Warszawy przez 10 lat.

Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Właściwe odżywianie ma wpływ na rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Szczególnie narażone na negatywne skutki niedożywienia są dzieci oraz młodzież. Każdego roku Polski Czerwony Krzyż dożywia 10 000 dzieci. 

W dniach od 1.10.2020 do 14.10.2020 r. będziemy zbierać żywność o długim terminie ważności. Zebrane produkty przekażemy do siedziby PCK w Bydgoszczy w ramach „Kampanii walki z głodem”.

Zachęcamy do włączenia się w akcję.