światowy dzień autyzmu – 2 kwiecień

 

pobierz 2 załaczniki:

Zaświeć się na niebiesko

001 Czarodziejka_pdf Drodzy Rodzice!

Zachęcamy Was do udziału a akcji „Zaświeć się na niebiesko”

                     2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Warto wiedzieć, że autyzm nie jest chorobą. To całościowe zaburzenie rozwoju dziecka. Oznacza to, że u dotkniętych nim osób powoduje zaburzenia relacji społecznych i kontaktu, trudności z podporządkowaniem się regułom społecznym wynikające z braku ich zrozumienia. Większość dzieci autystycznych jest niemówiąca, nie komunikuje się gestem, ma trudności ze wskazywaniem, naśladowaniem, spełnianiem poleceń.  Zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter, nie tworzą jednolitego obrazu co do symptomów i głębokości zaburzeń. Dlatego nie ma  uniwersalnego sposobu terapii – do każdego dziecka należy podejść indywidualnie.

Nasze przedszkole jest otwarte na problemy dzieci ze spektrum autyzmu. Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki do nabywania nowych umiejętności i kształtowania właściwych postaw społecznych. Bezcenny jest również kontakt dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu z rówieśnikami! Wasze dzieci pomagają im  w nabywaniu kompetencji społecznych!

Dziękujemy, że jesteście Państwo otwarci na integrację! Taką postawą pokazujecie swoim dzieciom, że KAŻDY JEST WYJĄTKOWY, uczycie je zrozumienia i tolerancji!

W załączniku informacja o akcji „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”

Dyrekcja oraz  kadra Przedszkola Niepublicznego „Muminki”